wtorek, czerwca 30, 2009

Lower New River (WV) Whitewater Rafting

czwartek, czerwca 18, 2009

Z cyklu Wyjeżdżamy: Jeszcze nie / We're leaving category - Not yet

Nasza przygoda z tym krajem miała się początkowo zakończyć 20 kwietnia, kiedy dostałem kopa w tyłek od mojego pracodawcy. Udało mi się jednak znaleźć chętnego na moc obliczeniową mojego mózgu i to zdesperowanego do tego stopnia, że dogadał się z moim obecnym chlebodawcą na zatrudnienie mnie jako konsultanta, żebym nie stracił prawa do pracy przed załatwieniem nowej wizy. Moja stara wiza kończy się 14 lipca, a dzisiaj się dowiedziałem, że przedłużenie, o które zaaplikowałem, zostało zaakceptowane, więc ugrałem kolejne kilka tygodni. Teraz czekam na ruch mojego nowego pracodawcy, żeby dostać nową wizę, która powinna być ważna od października przez prawie rok. Wszystko wskazuje więc na to, że we wrześniu 2010 będziemy się definitywnie przygotowywać do abordażu na jakiś inny kontynent. Który? Tego jeszcze sami nie wiemy...Our adventure with this country was about to end initially around April 20th, when I got reduced. However, I was able to find another employer interested in my brain computing power which was desperate enough to hire me as a consultant, so that I do not loose the work permission until I can get my mew visa. My old visa expires on July 14th, but I found out today that the extension I had filed has been approved and I got few more weeks. Now it is time for my new employer to file for new visa that will be effective in October for about a year. So it seems September 2010 will be the month we will definitely be boarding on a different continent. Which one? We are not sure yet...
A Anonymous Anonimowy na to:

You got reduced??? So now you are much smaller?

Practice makes perfect. In English. there is a myriad expressions to cover the meaning of a job loss. "Getting reduced" is not one of the best choices, unfortunately.
cheers,
Alicja

6/19/2009 9:39 AM  
A Blogger thern na to:

uff to dobrze, że jeszcze nie:)

6/19/2009 1:48 PM  
A Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to:

There might be a gazillion of expressions, but I guess I wasn't born to follow :-P . The participle form related to reduction (in force) would be reduced. Plus every job loss reduces your ego and self esteem. See? Perfect choice ;-) .

6/19/2009 3:33 PM  

Prześlij komentarz

<< Powrót / Close

wtorek, czerwca 09, 2009

Nowe prawo / New law

Ten kraj nie przestaje mnie zadziwiać:This country keeps surprising me:
"Z dniem 1 czerwca 2009 wchodzi w życie nowe prawo, które wymaga od obywateli Stanów powracających do domu z Kanady, Meksyku, Karaibów albo Bermudów - lądem lub morzem - okazania paszportu lub innego dokumentu, który potwierdza tożsamość i obywatelstwo.""A new federal law became effective June 1, 2009, that requires U.S. citizens returning home from Canada, Mexico, the Caribbean, or Bermuda – by land or by sea – to present a passport or document that denotes their identity and citizenship."
To wcześniej nie musieli? No to co się dziwią, że mają tylu nielegali...So they did not have to previously? And they are still surprised they have so many illigals...
A Blogger thern na to:

hehe:D a z Alaski i Hawajów nie trzeba?:)

6/11/2009 4:04 PM  
A Anonymous mil na to:

Wcześniej chyba wystarczyło prawo jazdy...

6/17/2009 1:13 AM  

Prześlij komentarz

<< Powrót / Close