sobota, listopada 03, 2007

Latająca sarna / Flying deer

Wiecie jak wysoko wylatuje w górę sarna, która wpadła na przednią szybę pędzącego samochodu? Na oko jakieś 8-10 metrów. Po kilku saltach w powietrzy wali betami o asfalt siejąc popłoch wśród samochodów jadących za tym, który ją uderzył. Oczywiście szanse na przeżycie po takim uderzeniu ma niewielkie.

Wczoraj mieliśmy wątpliwą przyjemność oglądać sarni lot...
---
Do you know how high can a deer fly after hitting the windshield of the rushing car? About 24-30 feet. After few flips in the air it heavily hits the road, scaring drivers of the cars following the one that hit it. Of course, it has no chance to survive after such landing.

Yesterday we had doubtful pleasure to watch flying deer...
A Anonymous hjuston na to:

wy walneliscie?

11/03/2007 11:56 PM  
A Anonymous Kamil na to:

Nie no, jakby oni walnęli, to by jej nie widzieli :-). No i mielibyśmy na blogu informację, że teraz to już nie tylko bagażnik, ale i maska jest skasowana. Musiał być ktoś przed nimi...

My mamy w pracy wolno wałęsające się po terenie białe jelenie, więc każdej jesieni trąbią, żeby uważać. Ponoć kilkadziesiąt osób rocznie umiera w Stanach w takich kolizjach, choć głównie chyba przez utratę panowania nad samochodem przy rozpaczliwej próbie ominięcia sarny. Cytowani "eksperci" radzą więc nie omijać. Włączyć wycieraczki i gazu! :-)

11/04/2007 1:53 AM  
A Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to:

kilka samochodów przed nami na skrajnym prawym pasie ktoś trafił sarnę. w biały dzień. nie mam pojęcia jak to się stało, że jej nie zauważyli wcześniej. może nagle wtargnęła na jezdnię...

11/04/2007 4:42 PM  

Prześlij komentarz

<< Powrót / Close