czwartek, października 12, 2006

Nowiny / News

Byle szybko:

1. Przylatujemy do Polski pod koniec listopada. Stefa dzielnie walczy z planem, jak upchać natłok zadań do zrobienia, krewnych i znajomych królika do odwiedzenia i miejsc do zobaczenia w ciągu jednego tygodnia. Uff, będzie ciężko, może powinniśmy wziąć drugi tydzień urlopu tutaj na odespanie naszej wycieczki :-).

Jeśli komuś coś trzeba - mówić póki czas.

2. Udało mi się rzutem na taśmę wytargować 3 dni wolnego w przyszłym tygodniu na naukę. Egzamin w przyszły weekend. Temat wyjątkowo interesujący i na czasie: REGulacje :-).

3. Po egzaminie lecę do Montgomery, AL. Jeśli uda mi się przed wyjazdem wysmażyć resztę zdjęć na płytkach, postaram się wreszcie dokończyć Tour de US i wrzucić pozostałe zaległe zdjęcia.

4. Już niedługo zaczniemy nadawanie kolejnej serii, tym razem bardziej o charakterze dramatu sensacyjnego, pt. Jak kupić tekturę, żeby nie przepłacić. Temat oczywiście związany z kupnem domu, lub też raczej lokalnej namiastki czegoś co się nazywa dom, a w rzeczywistości jest tylko połączeniem drewnianej szopy oklejonej papierem. Będzie polew, gwarantuję :-).

5. Z serii kupiłem sobie: zestaw do czyszczenie sensora w aparacie i drugie pół giga pamięci do laptopa. Pytanie: czemu tak późno na to wpadłem?

6. Z serii darmowy niezły soft: SyncToy do robienia tymczasowej kopii zapasowej zdjęć na przenośnym dysku. Co prawda sygnowany przez MS, ale z serii PowerToy, więc obleci. Wogóle to muszę zrobić jakiś update kącika darmowego oprogramowania...

---
Let's make it quick:
1. We are flying to Poland by the end of November. Stefa is trying to fit in all the tasks to do, people to meet and places to visit into one week. Tough job. Maybe we should take another week of just to take a rest after our trip :-).

If anyone needs anything - let me know.

2. Somehow I got 3 days off next week to study. The exam is next weekend. Interesting topic, as far as I am concerned: REGulation :-).

3. After the exam I fly to Montgomery, AL. If I find some time to burn all the pics before, I might be able to finalize the Tour de US serie and post all other remaining pics.

4. Soon we comence broadcasting new serie. This time it is more of a thriller type: How to buy a cardboard and not to be ripped off. Of course, I am referring to buying a house in US. Or rather something that is called a house, but in fact is a wooden barn covered with paper. It is going to be hilarious, believe me :-).

5. Recent purchases: sensor cleaning kit i another half gig of laptop memory. I have no clue why I did not get them earlier.

6. Recent good free soft: SyncToy to archive the pictures on the second hard drive before I burn them. It is from MS, but fortunately it is PowerToy serie so not that bad. I guess I need to do an update of the good free soft column...
A Anonymous ania na to:

Ale Wam doooooobrze z tym wyjazdem do Polski! Powodzenia na egzaminie!
Domow z cegly nie ma w Aleksandrii? (Btw, cieplo tam macie)

10/12/2006 5:08 PM  
A Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to:

Ad. 1: Wolabym jechać w czerwcu, zawsze można skoczyć w Tatry.
Ad. 2: Nie dziękuję :-)))
Ad. 3: Domy z cegły? A i owszem są. Tylko cena bliska siedmiu cyfr...
Ad. 4: Jeszcze mamy ciepło. Ale idzie od Was :-)))

10/12/2006 5:25 PM  
A Anonymous ania na to:

Swieta racja - zapomnialam, ze w DC jest drogo. Znajomi, ktorzy w Chicago mieli wlasny "apartment" po przeprowadzce do DC wynajmuja, bo ceny ich totalnie zaszokowaly i nie stac ich na kupno.

A propos ciepla, bylam w Aleksandrii w maju :-). Jadlam pyszne shrimp scampi w "Flying Fish". Mniam.

10/12/2006 6:27 PM  
A Anonymous thernity na to:

no to powodzenia na egzaminie ;>
Super, ze przyjedziecie do PL, szkoda tylko ze na tak krotko to sie nie spotkamy, bo zalatani bedziecie:((( Buuu.... Ale pomysle czy cos moze sobie nie "zamowic" z Jueseju, to jakby co to napisze w mailu, zebyscie potem mi wyslali paczka w PL ;)
AAA no i czekam na historie z zakupem domu!!!!!!
P.S. Koniecznie pozdrów Stefę:))

10/13/2006 3:40 AM  
A Anonymous Stefa na to:

Thernity, dziekuje i rowniez goraco pozdrawiam. Wlasnie tak sobie pomyslalam, ze w sumie moglabys sprobowac namowic szefa na jakas delegacyjke mala i wpasc do Kraka w listopadzie;-). Byloby superowo-milo;-).

Czekamy na zamowienia...Buzka

10/13/2006 11:41 AM  
A Anonymous hjuston na to:

fajnie macie. my narazie nie lecimy.
a propos tego zestawu do czyszczenia sensora. my uzywamy czegos innego. prawde mowiac musze przyznac, ze jest to rewelacyjne i naprawde dziala. polecam na wypadek jakby twoje nie dzialalo (bo my zanim znalezlismy ten to wyprobowalismy 2 inne, ktore w ogole nie dzialaly).
http://www.visibledust.com/

10/15/2006 10:13 AM  
A Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to:

hjuston, ja kupiłem wcześniej jakieś badziewie w pierwszym lepszym fotograficznym, ale ponieważ robiło więcej szkód niż pożytku, poszedłem po rozum do głowy (na forum dpreview :-) i znalazłem ten zestaw. działa rewelacyjnie.

10/15/2006 9:17 PM  
A Anonymous hjuston na to:

a no to swietnie
patrze sobie wlasnie na ten twoj termometr- ale macie zimno

10/16/2006 8:15 AM  

Prześlij komentarz

<< Powrót / Close