czwartek, grudnia 08, 2005

Rządzić czy nie rządzić? - oto jest pytanie! / To rule or not to rule: that is the question!

D.C. jest położone w dosyć nieszczęśliwym miejscu: za daleko od równika, żeby śnieg nie spadł i za blisko, żeby była zima z prawdziwego zdarzenia.

W związq z tym każde większe opady śniegu powodują generalnie panikę: ludzie wychodzą wcześniej z pracy, a jak ma padać w nocy, to biorą robotę ze sobą, żeby następnego dnia pracować w domu. Żeby było jasne: mówimy o opadach śniegu w ilości 15 cm!

Dzisiaj Słoń przytargał do domu jeszcze większą rewelację: spójrzcie na tą stronę! Jest to ni mniej, ni więcej oficjalny komunikat dla pracowników rządowych D.C. czy mają przyjść do pracy!
---

D.C. is located rather unfortunately. It is too far from Equator to avoid snow, and too close for the real winter.

As a result everytime there is snow forecasted it means panic! People leave earlier, or if there is a snow expected at night, they take some work home to avoid driving to work next day. To make it clear: we are talking about 6in. of snow!

But today Słoń showed me something even more amazing. Look at this website! This is nothing more then the official announcement to the D.C. government agencies' employees whether they should report for work or not!