wtorek, kwietnia 14, 2009

W poszukiwaniu pracy / Looking for a job

Po tygodniu spędzonym na poszukiwaniu rozwiązań naszej sytuacji szanse na pozostanie w tym kraju maleją. Praca jeszcze by się znalazła, i to pewnie wcale nie na zmywaku. Gorzej, że przy takiej podaży na rynku pracy firmy nie są zainteresowane pracownikami wymagającymi specjalnej troski pod tytułem wiza. Do tego dochodzi ostatnia ustawa pt. "Zatrudnij autochtona", które narzuca kolejne obostrzenia na wizę pracowniczą.After a week of research for a solution to our situation, the chances for us to stay here are going down. I could still probably find a job and it would not be the crappiest one. Unfortunately, with the current supply of the work force the companies are not really interested in employing anybody with the visa requirement. In addition, the recent Employ American Workers Act poses additional restrictions on work visas for some companies.
Wychodzi na to, że łatwiej nam będzie znaleźć pracę w Europie, Australii, Singapurze, Dubaju albo gdziekolwiek indziej. Nie żebym się tym bardzo martwił, zawsze mówiłem, że chcę do Australii :-D. No nic, trzeba będzie przytopić lokalną gospodarkę kolejnym "złym kredytem hipotecznym" i zwijać manatki.It looks as it will be easier to get a job in Europe, Australia, Singapore, Dubai or anywhere else. Not that I am worried about that as I always wanted to go to Australia :-D. Well, time to hit the local economy with another "troubled mortgage" and hit the road.
A Anonymous thernity na to:

o kurcze..... zatkalo mnie totalnie, ze w 'wielkiej czworce' zwalniaja z takich stanowisk. W PL wiele osob wlasnie zwolnili z audytu, wczesniej z taxow, ale to tylko asystentow itp, same niskie stanowiska. A Ty to juz na pewno byles supervisorem przeciez?
To co teraz? kurde, pamietam jak dopiero co sie widzielismy w Hameryce i byles po roku pracy tam, a tu juz 5 latek i .....

Moze New Zeland a moze jednak UK? czy nie za bardzo do Anglii chcesz?

4/16/2009 3:45 PM  

Prześlij komentarz

<< Powrót / Close