czwartek, października 13, 2005

Sprzeczności / Contradictions

Głównym powodem, dla którego większość jeździ czterotonowymi czołgami jest bezpieczeństwo. Przynajmiej tak twierdzą. Szkoda, że przy okazji tylu z nich nie włącza świateł w deszczu rzęsistym jak ściana, albo po zmroq, albo gada przez komórkę na ruchliwej autostradzie. Nie wspominając o notorycznym braq sygnalizacji zmiany pasa. Znów się powtarzam, ale idzie jesień i co niektórzy jeżdżą jak lunatycy - na własną prośbę zresztą. Nie wiem czy się śmiać czy płakać, bo przekraczanie prędkości jest tutaj generalnie traktowane jak grzech śmiertelny, natomiast policja wcale nie wygląda na zinteresowaną kwestią zapewnienia bycia widocznym na drodze, albo tymi cholernymi komórkami, których Amerykanie namiętnie nadużywają, zwłaszcza w samochodach.
---

The most common reason locals drive their monstrual SUVs is safety. At least this is what they say. In a meantime so many of them don't turn on the lights during pouring rain or at night, or use their mobile on the crowded expressway. Not to mention notorious lack of indicating a lane change. I guess I am repeating myself, but it is almost Autumn and so many people drive like lunatics, at their own request. I am not sure if I should laugh or cry, because it is speeding that is considered a deadly sin. However, the police don't seems to be interested in enforcing the issue of being visible on the road, or these damn mobiles, which are constantly abused by Americans, especially in their cars.
A Anonymous thernity na to:

Prawda. Gadają przez te komorki jak opetani. Nigdy nie widzialam, zeby ktos uzywal zestawu glosnomówiącego:/
O światłach i kierunkowskazach to już szkoda gadać. Moi znajomi byli w wielkim szoku, gdy widzieli, że kierunkowskazu uzywam zawsze i wszędzie- nawet przy zjeździe z drogi osiedlowej na podjazd do garażu:) A ja to machinalnie, bez większego zastanowienia robiłam:)

10/14/2005 10:38 AM  

Prześlij komentarz

<< Powrót / Close