poniedziałek, października 24, 2005

Brawo

Dzisiaj w drodze wyjątq komentarz będzie polityczny.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy do głosowania nie poszli, albo poszli bez mózgu (np. pewna para, która przyleciała do Baltimore na sympozjum naukowe nie zabrawszy uprzednio zaświadczenia z miejsca zamieszkania, wobec czego spotkali się owi państwo z odmową możliwości głosowania w ambasadzie i byli szczerze zdumieni) za ułatwienie nam podjęcia decyzji o jak najdłuższym trzymaniu się z daleka od naszego pięknego kraju.

Od dzisiaj będziemy mieć w Polsce dynastię miłościwie nam panującej rodziny. Taka oficjalna Cosa Nostra (czy na pewno nie mają jeszcze trzeciego rodzeństwa w Sądzie Najwyższym? zawsze można adoptować). A ponieważ zapowiada się kolejna RP, to należy się również spodziewać miłościwie nam panujących krewnych i znajomych królika, tfu, kaczek chaciałem powiedzieć. Od dzisiaj będzie Prawo i Sprawiedliwość. Pod rękę z kryminalistami (tu przerwał, lecz róg trzymał, tfu, chciałem powiedzieć, że nie będę wymieniał z nazwiska, ale jak ktoś chce wiedzieć o kim mówię, to otwieramy słownik polsko-angielki na wyrazie "trędowaty". i wszystko jasne, ma się rozumieć).

Dobrze, że ja mam to szczęście, że moje podatki na to nie idą. I jak widać nie tylko moje, ale również Polonii z Chicago, która dzielnie przyłożyła w morde własnemu krajowi. Nie ma to jak tak: najpierw spier... do kapitalizmu, który da żreć, a potem popierać socjalizm, tyle, że za oceanem. Brawo. Nie od dziś wiadomo, że Polak Polakowi wilkiem.

Patrzyłem na statystyki, jak głosowały poszczególne grupy społeczne. Nie ma co, daje do myślenia. Spodziewam się wkrótce wielkiej emigracji młodzieży akademickiej. Za to pewnie niedługo nawet Amerykanie będą jeździć do Polski na studia, skoro są "za darmo". Może powinniśmy zostać pierwszym filantropem Europy, albo i świata, w dziedzinie edukacji, czy służby zdrowia. Kqba, Pchła, co Wy na to? Za miskę ryżu, bo przecież skoro Chiny doganiają Stany, to może my powinniśmy gonić Chiny.

W każdym razie jak już cała młodzież wyjedzie, to zostaną pewnie stare zgredy przy korycie, bezrobotni i desperaci, którym jeszcze będzie się coś chciało w kraju niemocy. Proponuje wtedy rozszerzyć aparat biurokracji na całe społeczeństwo. Skoro zgredy przy korycie i bezrobotni nic nie robią, a kasa leci, to może jest to przepis na gospodarkę idealną. I tylko tych desperatów trzeba do tego przekonać...

Róbcie co chcecie, ja mam ten komfort psychiczny, że mnie tam nie ma. Ale może wyślę przyszłe pokolenia na nauki. Za darmo.
A Anonymous thernity na to:

słów brak.... i ręce opadaja:( Nie wracaj!!

10/26/2005 3:55 AM  
A Blogger Poltergeist na to:

Polska to przecież bardzo bogaty kraj - już dziś kształci naprawdę niezłych specjalistów w wielu dziedzinach, którymi zasiedla wszystkie kraje Europy i Amerykę Północną...
Niemców już leczymy - przyjeżdżają, bo taniej.(Ale oni przynajmniej - na razie - płacą)
Polska Chrystusem narodów - to już było. Ale nikt nie powie, że "nie wróci więcej".

Młodzi ludzie wyjeżdżają i będą wyjeżdżać z Polski. I nie sądzę, aby polityka partii braci Kaczyńskich powstrzymała te tendencje - obawiam się, że tylko i wyłącznie je przyspieszy. Chciałbym się mylić...

Polaków łatwo przekonać do takiej gospodarki - wystarczy być dobrym katolikiem i obiecać rolnikom pozostawienie KRUS-u...

PS. Ale w USA da się żyć, (pytam tak na wszelki wypadek, lepiej za wczasu wiedzieć) prawda, Wujku?

10/26/2005 9:51 AM  
A Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to:

Jeszcze się nie przekonałem, czy się da, ale jak masz sklep z polskim żarciem w okolicy, to jest znośnie :-). nas czeka wkrótce wyprawa po złote runo, znaczy po polskie żarcie: ogóry kiszone i majonez kielecki :-).

10/27/2005 9:28 AM  

Prześlij komentarz

<< Powrót / Close