poniedziałek, października 24, 2005

Wyspa Assateague / Assateague Island

Na wybrzeżu Atlantyku, na granicy pomiędzy Marylandem i Virginią znajduje się wyspa Assateague (nie wiem skąd oni biorą te nazwy, wymówić się tego nie da).

A pod D.C. mieszka para wiariatów, którzy (zapewne nie jako pierwsi) wpadli na pomysł, żeby jechać przez pół nocy po to, żeby zobaczyć na tej wyspie wschód słońca.

Muszę przyznać, że miejsce jest odjechane. Może przez ten wschód słońca. Podobno najlepsze światło do robienia zdjęć jest przed południem.

Początkowo planowaliśmy jechać na dwa dni i nocować na kempingu na wyspie, ale brakło czasu i namiotu :-). No i temperatury w nocy już nie te :-).
---

Between Maryland and Virginia, on the Atlantic shore there is Assateague Island (I have no clue why it is called like that, as it is hard to prononunce).

And in D.C. area there are two crazy people, that decided to drive half night to see the sunrise on the island.

Well, I must admit the place is awsome. Maybe it was because of the sunrise. Light before noon seems to be the best for taking pictures.

Initially we planned to go there for two days and spend a night at the camping site. But we lack of time and tent :-). And air temperature at night is no longer what it was during the summer :-).